Plaza Temizliği

1 35

Plaza temizliği, gün içerisinde çok fazla insanın olduğu iş yerlerinin temizliğine girer. Plazalara aktif olarak kişi oldukça fazla gelmektedir. Bu nedenle de temizliklerin günlük rutin halinde olması gerekir. Bu iş yerlerdi temizliği ciddi bir şekilde planlanarak yapıldığı müddetçe sorun oluşturmaz. Plaza temizliğinde birden fazla planların yapılması gerekir. Bunlar: cephe temizlikleri, çevre düzenlemeleri, kat ve giriş alanlarındaki temizlik ve düzenlemeler gibi planlanabilir.

Plaza temizliği kusursuz şekilde olması gerekir. İş dünyasının aktif rol aldığı bu zamanda plazaların temiz olması şart halindedir. Plaza temizliklerinde firmaların iyi eğitim almış ve bu eğitimleri güzelce yerine getirmiş olması gerekir. Tecrübeli personeller sayesinde kısa süre zarfında plaza temizliğinin yerine getirilmesi gerekir.

Plaza Temizliği İşlemleri Sırası Nedir?

Plaza temizliği, eskiden olduğu gibi günümüzde de temizliğin önem taşıdığı alanlardan biri haldedir. İş merkezlerinde çalışan ve gelen müşteriler temizliğe önem vermektedirler. Çalışan kişilerin temizlik için zaman ayırmalarına gerek kalmadan temizlik firmaları yardıma koşmaktadırlar. Profesyonel temizlik firmaları sayesinde plaza temizlikleri kısa sürede bitmektedir. Temizlik, plazanın içerisinde bulunan firmaların itibarının artmasına etkisi vardır.

Plazaların İç Temizliği

Plaza temizliği yapılırken iş saatleri dışındaki saatler kullanılmalıdır. İş saatleri arasında plaza temizliliği yapılmaması gerekir. Bunun için planlı şekilde planlama yapılmalı. Plazaların genel temizlikleri için personel sayıların tamam olması gerekir. Eksik personeller ile temizlikler uzun süre de biter. Uzun süren temizliği ise kimse istemez. Firmamız bünyesinde ise birden fazla temizlik elemanı bulunur. Bu kişiler ayrıca eğitim alarak daha uzman şekilde çalışma hayatlarına devam eder.

Plaza temizliklerinde çalışanlar gelmeden önce yapılmalıdır. Küllükler boşaltılarak temiz havanın içeri girmesi sağlanılır. Çöpler de ardından atılmalıdır. Tüm çalışanların masaları kaliteli bezler ile temizlenmesi gerekir. İlk önce kuru mop ile zemin temizliği yapılıp ardından ıslak mop ile de genel temizlik yapılarak plaza temizliği bitirilmesi gerekir. Ayrıca plaza temizliklerinde dış cephe temizlikleri de önemli yeri vardır. Dış cephe de ise camların kusursuz şekilde temiz olması gerekir.