Avizeler Nasıl Temizlenmelidir?

Avizeler Nasil Temizlenmelidir

Evde kullanılan avizeler, en zor temizlenen aydınlatma eşyalarının arasındadır. Temizlik şirketi ile anlaşarak günlük temizlik hizmeti alıyorsanız, gelen personellerden bu alanları temizlemesi için de destek alabilirsiniz.

Avizeleri temizlerken birçok temizlik maddesinden yararlanarak, hızlı bir şekilde temizlik sağlamak mümkün.

Bunlar;

  1. Avize temizliğine başlamadan önce tüm anahtar prizlerin kapalı olduğundan emin olunmalıdır. Mümkünse sigortaları indirmek en büyük tedbiri almayı sağlar.
  2. Avize temizliği başlangıcında, avizenin tavana bağlı olan kısmından başlayarak aşağı yönde temizleme işlemi yapılmalıdır. Aksi durumda alt tarafını sildiğiniz avize, üste geçildiğinde tekrar kirlenir.
  3. Sabunlu ve nemli bir bezle silme işleminin ardından mutlaka kurulama işlemi sağlanmalı.
  4. Avize plastik ya da kumaş bir gövdeye sahip ise, avize temizliği esnasında şampuan kullanmak kolay temizlik sağlar. Ardından durulama ve kurulama işlemleri ihmal edilmemeli. Aksi durumda ışıklar yandığında kötü bir görüntü elde edilir.
  5. Eğer avizeniz plastik ya da kumaş kaplı bir avize ise sabunlu bir toz bezi ile temizlik yapabilirsiniz.
  6. Avizenin gövdesi cam ve çıkarılabilir bir yapıda ise, ampulleri sökerek camlar çıkarılır, direk suyun altında yıkama ve kurulama işlemi ardından tekrar takılabilir.
  7. Avize temizliği için, avizenin tüm taşları sökülerek yıkanıp tekrar takılabileceği gibi, mevcut yerinde sirkeli su ile silmek de aynı görevi sağlar. Bu avize temizliği için ayıracağınız süreyi yarı yarıya düşürecektir.