Çelik Kapı Temizliği Nasıl Yapılır?

Celik Kapi Temizligi Nasil Yapilir

Günlük temizlik işleri için, temizlik firması tarafından gönderilen personellere çelik kapıların temizliğini de yaptırmalısınız. Dış kapılar, evde en çok temas edilen noktalardandır. Gün içerisinde dışarıdan eve gelen her bireyin kapı ile temas ettiğini düşündüğümüzde, en fazla kiri barındırdığını görüyoruz. Çelik kapı temizliği düzenli olarak sağlanmadığında ise kapı kolları ve kapılar sağlık açısından özellikle bu olumsuz günlerde, birçok sağlık problemi getirebilir.

Çelik kapı yüzeyinde, ahşap, saç, çelik ya da laminant kaplama olarak yapılabilir. Yüzey detaylarına göre deforme olmayacak şekilde kimyasal ürünler kullanarak çelik kapı temizliği yapmak aktif bir temizlik sağlar.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Sulandırılmış sirkeli su, Arap sabunu, limon ve karbonat karışımı, bulaşık deterjanı ya da sıvı dezenfektan ürünleri deterjan seçimlerinde yer alabilir. Kapıların en çok mikrop barındırdığını düşünecek olursak, mikropların tamamen yok olması için çamaşır suyundan yararlanmak çok daha doru sonuçlar verecektir. Sıcak su üzerine eklenen çamaşır suyunda yıkanan nemli bez yardımı ile, silme işlemini tamamladıktan sonra tekrar durulama ve ardından kurulama işlemi yapmalısınız. Kurulama işlemi tam sağlanmadığı taktirde kapıda izler meydana gelebilir. Özellikle kapı kolu alanları ve el izlerinin bulunduğu bölgelere dikkat etmelisiniz.

Bunun dışında kapı zilleri, zil butonları aydınlatma butonları, otomatik kapı açacağı gibi noktalarda dezenfekte edilmelidir.

Çelik kapı temizliği sonrasında kapı üzerinde kullanılan anahtarları ise dezenfekte etmeyi de ayrıca unutmamalısınız.