Yurt Temizliği

1 54

Yurt temizliği konusunda mutlaka kurumsal destek alınması gerekir. Yurtlar bilindiği üzere, ailesinden ayrı ve farklı şehirlerde okuyan öğrencilerin yaşadıkları yerdir. Öğrenciler bu alanları elbette ki birlikte kullanır. Bir ev formunda olmasa da öğrencilerin huzurlu ve hijyenik bir ortamda yaşaması için imkân sağlamaya çalışılır.  U kadar çok kişinin ortak kullanıldığı bir alanda bakteri ve mikropların olması kaçınılmazdır.  Bu yüzden tuvalet banyo temizliği ve tüm yurt temizliği için, bir firmadan yardım alabilirsiniz. Firmamız yurt temizliği konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer isterseniz, tercih edebilirsiniz.

Yurt Temizliğinde Firma Seçimi

Yurt temizliği için firma seçimi çok önemlidir. Bunun nedeni de öğrencilerin özel eşyalarının hassasiyeti, düzenin bozulmaması gibi faktörlerdir. Yani güvenilir bir firma tercihi cin önemlidir. Eğer böyle bir hizmet almak isterseniz, firmamız tanınmış ve son derece güvenilir olan bir firmadır. Derin ve detaylı bir temizlik için, iletişim kanallarından görüşme yapabilirsiniz. Yurtlarda bilindiği üzere her yaş grubuna ait öğrenci vardır. Ailelerin her zaman en dikkat ettiği şey, yurdun temizliği ve güvenliğidir. Ayrıca yurt temizliği düzenli periyodlar halinde yapılmalıdır.

Yurt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yurt temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. En önemli şeyde kesinlikle temizlenen alanların ıslak kalmamasıdır. Islak zeminlerde her zaman kaza riski bulunur.  Hijyen tam olarak sağlanmalıdır. Yer yüzey her eşya temizlenmelidir. Ayrıca tuvalet ve banyolar için, dezenfekte işlemi uygulamalıdır. Enfeksiyon hastalıkları bilindiği gibi tuvalet ve banyodan bulaşır.  Bu alanlar için öz temizleyiciler kullanılır.

Öğrenci odaları, yönetime ait yerlerinde en ince detayına kadar temiz yapılması gerekir. Yataklar değiştirilmeli ve odalar mutlaka havalandırılmalıdır.  En sık kullanılan merdivenler hem süpürülüp hem de silinmelidir.  Kütüphane ve yemekhanelere ayrı özen gösterilmelidir. Bu konuda hizmet verecek firmanın kesinlikle bu işte deneyimli olması şarttır. Firmamız uzun yıllardan bu yana sektörde hizmet veren, deneyimli bir firmadır. Fiyatlar da yurdun kat sayısı, oda sayısı temizlenecek alanlar ve çalışacak olan personel sayısına göre değişiklik gösterir.  Firmamızı arayarak fiyat ve çalışma prensibi hakkında bilgi alabilirsiniz.