Yat Temizliği

1 51

Yat temizliği gerçek önemini biliyor musunuz? Şöyle ki, sadece konforu etkileyen bir durumdan değil, navigasyon sırasında güvenliği bile etkileyebilecek son derece önemli bir konudan bahsediyoruz. Tekne temizliği çok önemli ve gerekli bir şeydir. Bildiğiniz gibi, her tekne uygun bakıma ihtiyaç duyar ve temizlik bunun önemli bir parçasıdır. Bu işlemin ihmal edilmesi tekne arızasına neden olabilir. Bu nedenle, yat temizliği deniz tedarik sağlayıcıları olarak, bir tekne temizliği için bazı önemli bilgileri vermeye çalışacağız.

Yat Temizliği Neden Yapılır?

Yat temizliği işleminde dikkate almamız gereken ilk nokta, endüstriyel temizliğe adanmış birçok ürünün kimyasal olmasıdır. Bu nedenle, bunları nasıl uyguladığımıza ve kullanacağımız miktarlara özellikle dikkat etmek önemlidir. Çünkü bu ürünler temizlenecek yüzeylere zarar verebilir. Gemi ve tekneler, çok sayıda parça ve elemanın farklı malzemelerle üretilip geliştirildiği mühendislik çalışmalarıdır. Örneğin: motor, döşeme, cam gibi farklı parçaları vardır. Ve her biri, hiçbir durumda göz ardı edilmemesi gereken özel ve somut bakım gerektirir.

Bu parçaların temizliğinde zaman ve özen eksikliği tekneniz ve dolayısıyla güvenliğiniz için ciddi sonuçlar doğurabilir. Öte yandan, basınçlı makinelerde dikkatli olunmalıdır. Personellerimiz bu konuda hassasiyete özellikle dikkat eder. Gerçek şu ki, kiri temizlemenin en iyi yollarından biri basınçlı aletlerdir. Ancak, kir olmayan diğer unsurları da çıkarabilirler, bu yüzden dikkat ekiplerimizce ön planda tutulur.

Teknelerde Tuzlu Parçaların Temizliği

Yat temizliği ile tuzla temas eden tüm elementleri tuzdan arındırmak için tekneyi su ve nötr pH’lı bir sabunla temizlemek en iyisidir. Ayrıca, tekneniz biraz sarımsı görünüyorsa veya üzerinde çok fazla kir varsa, personelimiz ilgili temizlik malzemesini kullanacaktır. Temizlikten sonra müşterinin kendini rahat ve hoş karşılanmış hissetmesi önceliğimizdir. Bu nedenle müşteriyi memnun eden temizlik ürünlerini kullanmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Tasarruf etmenize yardımcı olur. Daha önce de söylediğimiz gibi, boş zamanlarınızda verilecek hizmet herhangi bir engelle karşılaşmayacağınız için işinizi hızlandıracak ve bu nedenle seyahatinizi tamamlamanız daha az zaman alacaktır. Bu aynı zamanda teknenin bakımında bir iyileşme anlamına gelecektir. Zaman firma içinde, hizmette önemli bir tasarruf anlamına gelecektir.