Su Sel Baskını Sonrası Temizlik

1 46

Su ve sel baskınlarından sonra evimiz olsun iş yerimiz olsun depolarımız olsun büyük zarar görür. Eşyaların gördüğü zarar ve mekânın gördüğü zarar asla hafife alınmamalıdır. Su baskınlarından kullanılan malzeme ciddi zarar göreceği gibi sel baskınında da hem Su hem çamur birlikte gelir. İkisi de oldukça zahmetli temizlik gerektirir.

Biz firma olarak sizlere su sel baskını sonrası temizlik hizmeti vermekteyiz. Firmamız bu konuda oldukça deneyimli ve titizlikle çalışan bir ekibe sahiptir. Su ve sel baskını bazen tesisat kaynaklı olsa da bazen doğal afet sonrası da gerçekleşebilir. Su sel baskınları sonunda yapılan temizlik esnasında profesyonel ekiplere eşlik etmek zorundasınız çünkü hasar gören eşyalarınızı tespit etmeniz gerekiyor.

Su Sel Baskınlarından Sonra Neler Yapılmalıdır?

Uzman ve profesyonel ekiplerce yapılmasına dikkat edilmesi gereken bir temizliktir. Maalesef zor bir süreçtir bazen doğal afetler sonucu oluşabilir bazen ise yapay yollardan ya da tesisat problemlerinden kaynaklanabilir. Kaynağı ne olur ise olsun sonucu zor bir süreçtir. Su baskınının sebebi sonucu doğrudan etkilemektedir.

Bu baskın doğal bir afet sonucu ise doğrudan çamurlu bir baskındır ve sonuç olarak zor bir temizlik gerekmektedir. Biz firma olarak her temizlik işi için hazır olduğumuz gibi bu konuda da size gerektiği gibi özenli ve titiz bir hizmet verebilmek adına hazırız. Su sel baskını sonrası temizlik için ilk süreç bir profesyonel ekip ile anlaşmanızdır. Bu ekip baskının yaşandığı yere intikal ettiklerinde onlara eşlik etmeniz gerekmektedir.

Su ve Sel Baskınlarından Sonra Temizlik Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle bir temizlik şirketi ile anlaşılmalıdır. Bu temizlik sadece uzman profesyonel ekiplerin işidir. Gelen firma ilk olarak eğer çamur baskını da var ise önce çamuru çeker sonra hiç su kalmayacak şekilde bütün suyu çekmelidir. En önemli husus hiç nem kalmayacak şekilde ortamın ve eşyaların kurutulmasıdır.

Bu işlemden sonra gözlemleme yapılmalı ve su sel baskını sonrası temizlik ile gelen yabancı tüm cisimler atılmalı. Arkasından tek tek her eşya ve ortam en ince detayına kadar temizlenmeli. Temizlik işleminden sonra mutlaka dezenfekte yapılmalı. Tüm işlem bittikten sonra son olarak boya badana işlerine girilip tertemiz müşteriye teslim edilmeli. Biz firma olarak bu konuda titizlikle hizmet vermekteyiz.