Market Temizliği

1 2

Market temizliği yapılan işin cinsine göre değişir. Markete gün içerisinde binlerce kişi gelir. Bu kişilerin sağlığı ve marketin daha güzel görünmesi için gün içerisinde belli aralıklarda temizlik rutini olmak zorundadır. Market temizliği yapan firmalar arasında işinin profesyonel yapan kişiler bulunması gerekir. Firmamız bünyesinde market temizliğinde profesyonel iş yaklaşımına ek olarak da titiz şekilde temizlik yapılması dikkate alınır. Market temizliği uzun süren iş olduğundan ötürü market saatleri dışında yapılması gerekir. Marketlerin aktif çalışma saatleri dışında yapılmalıdır. Gündüz saatlerde müşterilerin yoğun olduğu zamanlarda rahat rahat alışveriş yapamayacakları için acil olan temizlikler dışında her hangi temizlik yapılmaması gereklidir.

Market Temizlik Detayları

Market temizliği genellikle mağaza açılış saatinden önce yapılır. Rafların tozları alınarak işleme başlanılır. Vitrine geçiş sağlanarak cam temizliği ile devam edilir. Ardından diğer en önemli temizlik olan yer temizliği ile devam edilir. Yer temizliği yapılmadan evvel süpürge işlemi yapılması gerekir. Ardından yer temizlik işi yapılmalıdır. Her marketin kendisine ait temizlik kuralları mevcuttur. Marketin konseptine uygun şekilde temizlik yapılması önceliklerimiz arasındadır.

Market Temizliğinde Zeminlerin Sorunu

Market temizliği yapılırken en önemli sorun olan zeminlerdir. Sürekli kullanılan zeminler belli süre geçtikten sonra kararmaya başlar. İlk zamanki gibi parlaklığı olmaz. Buna benzer durumlarda şayet market temizliğinde büyük makine girebilecek bir ortam varsa makine temizliği ile bu sorun ortadan kalkar. Özel makineler sayesinde yer temizliğini titizlik ile firmamız yapar. Bu sayede yerler ilk zamanlardaki gibi parlar. Aynı zamanda marketlerde personel giyinme kabinlerinin temizliğinde de hijyenik şekilde yapılır.

Market Temizliğinde İnce Detaylar

Market temizliği yapılırken raftaki ürünlere dikkat edilmesi gerekir. Raftaki ürünler ister cam olsun ister gıda olsun dikkatli şekilde temizliğinin yapılması son derece önemlidir. Her bez ile temizlik işlemi yapılmaz. Marketlere özel üretilen toz bırakmayan bezler ile temizlik yapılmalıdır. Bu şekilde hem ürünlere hem de mağazalara zarar verilmemiş olur. Firmamız bünyesinde profesyonel çalışanlarımıza ek olarak kaliteli ekipmanlar ile hizmet vermekteyiz. Müşterilerimizin istekleri ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak mükemmeliyetçilik anlayışını ile market temizliğini gerçekleştiririz.