Mağaza Temizliği

1 39

Mağaza temizliği, işletmenizi ne kadar temiz tutarsanız müşterileriniz bu oranda geri gelmesini sağlarsınız. Tatil sezonu ya da kış sezonu fark etmeksizin mağaza temizliğini takip etmek zor olmaktadır. Bu yoğun dönemlerde mikropların yayılmasını engellemek için mağaza temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

Mağazalar da indirimler, yeni sezon ürünler derken hızla insan akımı olmaktadır. Her gelen müşterinin sağlığına önem verilmesi için mağazayı temiz tutmak gerekir. Herkesin uğrak alanı olduğu için enfeksiyon riskine sokan mikropların yayılma şansı daha yüksek olur.

Mağazaların Temiz Olması Müşteriye Etkisi

Mağaza temizliği önemini iki farklı yönde anlatabiliriz. İşletmenizi temiz tutmak sadece sağlık nedenleriyle değil aynı zamanda alışveriş yapanların büyük çoğunluğu kötü hijyenden kaçınmak için alışveriş süresini azaltır. Bu da işletmeye karlılık açısından olumsuz etkiler.

Mağaza temizlik firmamız olarak işimizin her zaman ehli olarak devam etmekteyiz. Mağazanızda bulunan vitrinler, yazar kasalar, vitrinler ve soyunma odaları gibi alanların tüm temizliğini dikkatlice işinde uzman personellerimiz sayesinde titizlikle yapılır. Kısa zaman diliminde büyük işler çıkartarak müşterileriniz temizlik açısından geri dönüşü olumlu yönde olur.

Mağaza Temizliğinde Dikkat Edilecek Alanlar

Mağaza temizliği deyince diğer akla gelen ise tuvalet kontroludür. Yapılan araştırmalara göre mağaza gelen müşterilerin büyük çoğunluğu tuvalet sebebi ile mağazadan daha erken ayrıldıklarıdır. Bunun nedeni ise tuvaletlerin kirli olmasıdır. Tuvaletler düzenli olarak kapsamlı bir şekilde denetlenemez. Denetlenmeyince temizliğinde ise aksaklıklar oluşur. Firmamız olarak düzenli şekilde denetleme ile birlikte temizliğe önem veririz. Tuvalet alanı önemli hassas noktalarımız dâhilinde yer alır. Firmamızda gün boyunca teftiş oluşturmak için bir liste düzenlemesi yapılır. Tutarlı ve devamlı şekilde tuvalet ve diğer alanların temizliğini not eder.

Mağaza Temizlik Firmaları

Her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de uzmanlaşmış firmalar bulunur. Bu firmalar arasında temizliği son derece titizlikle yapan firma olarak birinci sırada yer alıyoruz. Personellerimizin eğitiminden tutun da kullandığımız malzemelerin kalitesine varıncaya kadar müşterilerimizin istekleri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Kullandığımız tüm malzemeler kaliteli ürünlerdir. İnsan sağlığını tehdit etmeyen aynı zamanda hayvanları koruyan ürünler kullanmayı tercih ediyoruz.