Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?


Banyo küvetleri için en etkili çözüm Temizlik Firması ile anlaşmaktır. Fayans kullanımı zamanla sararma ve kireçlenmelere neden olur. Her ne kadar temizlik yapılmış olursa olsun belli bir süre sonra banyo içerisinin buharlı olması bu görüntüye sebep olmaktadır. Sararırmış küvetler için profesyonel çözüm sağlayan firmaların yanı sıra evde etkili çözümler sağlayabilirsiniz.

Ne İle Temizlenmeli?

Sararmış küvetler için en etkili çözümlerin arasında karbonat gelir. Karbonat ile ovulan yüzeyler, küvetteki tüm kirlerin çıkartılmasını tek başına sağlar. Ovma işlemine başlamadan önce, küvet sıcak su ile ıslatılarak kirlerin biraz yumuşaması sağlanır.

Küveti ovarken çizilme olmaması için, yüzeyi sert olmayan bir sünger seçimi yapmak doğru olacaktır. Süngerin üzerine karbonat dökülerek, yüzey ovulmalıdır. Aynı şekilde duşa kabinlerin alt yüzeyi, batarya ve duş başlığına da aynı işlemler uygulanır. Karbonat oluşan kireçli yüzeyleri, biriken kirli tabakayı kolayca çözmeyi sağlar.

Küvet temizliği esnasında evde bulunabilecek doğal malzemelerden biri de beyaz sirkedir. Özellikle kireçli bölgelerde birebir kullanım sağlanabilir. Beyza sirke küvet duvarlarındaki fayanslar ve duş başlıklarının kireçlendiği bölgelerin temizlenmesi için kolaylık sağlar. Yoğun kirli bölgelerde sirkeli su ile silme işleminden sonra 1-15 dakika bekletmek kirlerin yumuşamasını sağlar. Tek başına yeterli olmadığını düşündüğünüz yoğun kirlerde karbonat ile karıştırılarak uygulanmalıdır.

Çamaşır suyu, kireç çözücü ya da banyo temizleyici gibi piyasada bulunan kimyasallar ile temizlemek de mümkün. Bu tür malzemeleri kullanırken eldiven ve maske kullanmanızı tavsiye ederiz. Küçük çocuklu aileler, bu tür temizlik ürünlerini kullanırken çok daha fazla dikkatli olmalıdır. En küçük bir ihmal ciddi hasarlı sağlık sonuçlarına yol açabilir. Küvet temizliği işlemi tamamlandıktan sonra, banyo bol su ile durulanmalı ve havalandırma işlemi yapılmalıdır. Kimyasal ürünler kullanılırken birbirleri ile asla karıştırılmamalıdır.

Yorumlar Devre Dışı Bırakıldı!

S.S.SHemen Arayın!WhatsApp